Katarzyna Pilarczyk

psycholog

tel. 691876714

Ukończyła studia wyższe z psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Podyplomowe Studia "Seksuologia Kliniczna - Opiniowanie, Edukacja, Terapia" (UAM w Poznaniu). Jest uczestniczką Studiów Doktoranckich w Instytucie Psychologii UAM w Poznaniu, gdzie przygotowuje rozprawę doktorską pod kierunkiem prof. dr hab. Marii Beisert. Jest w trakcie procedury uzyskiwania Certyfikatu Seksuologa Klinicznego nadawanego przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne. Uczestniczy w szkoleniu z zakresu psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym (szkolenie rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w licznych kursach, warsztatach i konferencjach naukowych z zakresu psychoterapii oraz seksuologii.

Pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego w Konsorcjum Medycznym "Amika" we Wrześni. Ma doświadczenie w diagnostyce psychologicznej i seksuologicznej, udzielaniu wsparcia psychologicznego, psychoedukacji. Wydaje opinie jako biegły sądowy. Od 2018 roku jest członkiem kolegium redakcyjnego kwartalnika „Dziecko krzywdzone. Teoria, badania, praktyka” wydawanego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Ma doświadczenie w prowadzeniu warsztatów oraz szkoleń dla dorosłych i młodzieży.


Pracuje z osobami – dorosłymi i młodzieżą – borykającymi się z zaburzeniami rozwoju seksualnego i preferencji seksualnych, zaburzeniami emocjonalnymi, zaburzeniami osobowości. Prowadzi psychoterapię indywidualną. Ponadto udziela wsparcia w kryzysowych sytuacjach, takich jak: śmierć bliskiej osoby, rozwód, zmiana miejsca zamieszkania. Zajmuje się także psychoedukacją pacjentów i ich bliskich. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

KP2_edited.jpg